3 najpopularniejsze hiszpańskie letnie festiwale

3 najpopularniejsze hiszpańskie letnie festiwale

Zbliżając się do późnych lat trzydziestych, bardziej niż kiedykolwiek odkrywam, że pragnę ciszy i spokoju. Może dlatego, że życie, czy to z powodu pracy, rodziny, czy po prostu codziennego zgiełku, wydaje się z roku na rok coraz bardziej gorączkowe. A moja rosnąca tęsknota za spokojnym otoczeniem oznacza, że ​​hedonistyczne wakacje po dwudziestce zostały zastąpione spokojnymi miejscami, takimi jak odosobnione plaże, jeziora i wsie. Ale jest jedna rzecz, która wciąż napędza mój imprezowy silnik, a to jest dobry letni festiwal! Wychowałem się w rodzinie dwujęzycznej, anglo-hiszpańskojęzycznej, więc Hiszpania jest moim ulubionym celem, jeśli chodzi o letni sezon festiwalowy. Jedną z największych zalet Hiszpanii jest to, że to nie tylko kontynent. Istnieje wiele wspaniałych hiszpańskich wysp, takich jak Gran Canaria. To są moje 3 ulubione hiszpańskie letnie festiwale i te, które najbardziej polecam odwiedzić w tym roku.

Fiesta Mayor de Gracia, Barcelona

Barcelonie nie są obce letnie imprezy. Każda dzielnica stolicy Katalonii ma w miesiącach letnich własną uliczną imprezę. Ale żadna nie może się równać z Fiesta Mayor de Gracia, obchodzoną w sierpniu w dzielnicy Gracia w Barcelonie (po angielsku „łaska”).

Festiwal jest najbardziej znany z ogromnej 7-dniowej imprezy ulicznej, która wypełnia ulice i place Gracii i przyciąga tysiące mieszkańców i turystów. Każda ulica i plac rywalizują o bardzo poszukiwaną nagrodę „najlepiej udekorowanej”. Twoja szczęka prawie na pewno opadnie na piękno i blask nieskazitelnych dekoracji. Przynajmniej mój!

To świetny pomysł, aby sprawdzić fantastyczną muzykę na żywo i stoiska z jedzeniem, a także kino pod gołym niebem. Festiwal jest również bardzo przyjazny dla dzieci, z grami, piankowymi imprezami i innymi zajęciami stale w ruchu. Koniecznie zjedz kilka lokalnych kiełbas znanych jako „Butifarrada”, a cokolwiek robisz, nie przegap niesamowitych pokazów sztucznych ogni zwanych „Correfocs”.

Semana Grande, Bilbao

Bilbao jest Europejskim Miastem Roku 2018,  a połowa sierpnia to najważniejszy tydzień w mieście. „Aste Nagusis” w języku baskijskim lub „Semana Grande” (Wielki Tydzień) w języku hiszpańskim trwa 9 dni.

W całym Bilbao odbywają się koncerty, targi, przedstawienia teatralne, pokazy komediowe, a każdej nocy odbywają się spektakularne konkursy fajerwerków, które wypełniają niebo. Ostatniego dnia festiwalu odbywa się ceremonia zamknięcia, a maskotka Semana Grande, zwana „La Marijaia”, płynie w dół rzeki na łodzi i zostaje podpalona, ​​aby zobaczyć ją dopiero w przyszłym roku.

Jarmark sierpniowy w Maladze

To mój ulubiony festiwal, ponieważ moja druga połowa odbywa się z Gibraltaru, który jest bardzo blisko Malagi, w górę drogi na Costa Del Sol. Absolutnie uwielbiam Andaluzję, a sama Malaga jest pięknym i głęboko historycznym miejscem, którego nie mam dość zwiedzania. Jeśli szukasz połączenia wspaniałych plaż, oszałamiającej architektury, wspaniałego jedzenia, muzyki i fascynujących miejsc historycznych, to nie możesz się pomylić z Malagą.

W połowie sierpnia w mieście odbywają się „Feria de Dia” (Jarmark dzienny) z muzyką, tradycyjnymi tańcami i targami ulicznymi. Każdej nocy „Feria de Noche” (targi nocne) odbywają się na obrzeżach centrum miasta i obejmują pokazy tańca, stoiska z jedzeniem i inne atrakcje. Jeśli lubisz flamenco, sierpniowe targi w Maladze są koniecznością.

 

Różności