Jak dbać o ubrania dzianinowe?

Jak dbać o ubrania dzianinowe?

Dzianina to szczególnie popularny i wygodny materiał, który nadaje się zarówno na ciepłe pory roku, jak i nieco chłodniejsze. To materiał zawsze modny, służący do produkcji skarpetek, swetrów, sukienek, a nawet rękawiczek. Ubrania dzianinowe prezentują się atrakcyjnie pod warunkiem, że są poddawane właściwej pielęgnacji.

W jaki sposób odbywa się pielęgnacja ubrań dzianinowych?

Aby właściwie dbać o dzianinowe ubrania, muszą być one czyszczone w odpowiedniej temperaturze. Najlepiej sprawdzi się pranie ręczne albo skorzystanie ze specjalnego programu przeznaczonego do prania dzianiny (temperatura prania i płukania waha się od 25 do 40 stopni C).

W trakcie prania ręcznego nie można intensywnie trzeć ubrań ani trzymać ich zbyt długo w wodzie. Najlepiej delikatnie je zaprać, odsączyć nadmiar wody (nie wyrzynać) i pozostawić do wyschnięcia. Bardzo ważne w pielęgnacji dzianiny jest stosowanie odpowiednich detergentów – nie mogą być zbyt mocne, gdyż uszkodzą delikatne włókna.

Suszenie jest tak samo istotne, jak pranie – w przeciwnym wypadku wygląd ubrań szybko ulegnie zmianie. Wyprostowanie na gładkiej powierzchni czy odciśnięcie z wykorzystaniem dwóch ręczników, czy ceraty – to najlepsze sposoby, żeby wysuszyć dzianiny Łódź to przykład miasta, w którym można znaleźć hurtownie oferujące najlepszej jakości materiały w różnorodnych cenach, kolorach i wzorach. Doskonała jakość i wytrzymały splot sprawiają, że ubrania są wytrzymałe i nie ulegają zniszczeniu pod wpływem prania czy kolejnych działań.

Prasowanie i przechowywanie ubrań z dzianiny

Ubrania wykonane z dzianiny nie zawsze można prasować, dlatego przed włączeniem żelazka trzeba sprawdzić, czy wybrany model nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem wydobywającej się pary. Jeśli producent nie zabrania prasowania, strój trzeba obrócić na drugą stronę, położyć gazę i prasować na programie przeznaczonym do delikatnych materiałów. Nie wolno najeżdżać na wtłaczane wzory czy taśmy znajdujące się na mankietach, gdyż natychmiastowo ulegają zniszczeniu.

Dzianinowe ubrania powinny znaleźć się na półkach w szafie, a nie na wieszakach, gdyż luźne zwisanie wpływa niekorzystnie na kształt ubrania, rozciąga się na ramionach i pogarsza wygląd. Trzeba także uważać na mole ubraniowe, które szczególnie upodobały sobie odzież wykonaną z naturalnych włókien.

Dom Zakupy