Jak dopasować żyrandol, aby pasował do wystroju?

Jak dopasować żyrandol, aby pasował do wystroju?

Oświetlenie to niezwykle ważny element każdego pomieszczenia. Może ono bowiem poprawić cały wystrój, ale także sprawić, że wnętrze nie będzie prezentowało się dobrze. Ostatnimi czasy do łask wracają różnego rodzaju żyrandole. Jak dopasować żyrandol odpowiedni do wystroju naszego pomieszczenia?

Żyrandol do salonu – na jaki się zdecydować?

Żyrandole najczęściej montowane są właśnie w salonach, a więc w pomieszczeniach o zwykle sporych rozmiarach. Wnętrza te pełnią również w każdym mieszkaniu czy domu rolę reprezentatywną, a więc okazały żyrandol do salonu jest rzeczą jak najbardziej uzasadnioną. Wisząca lampa w tego typu pomieszczeniach najczęściej znajduje się nad kanapą lub nad stolikiem kawowym – dzięki temu najważniejsza część wnętrza jest bardzo dobrze oświetlona. Żyrandol do salonu powinien być oczywiście dopasowany wizualnie do całego klimatu pomieszczenia. Jeśli preferujemy styl minimalistyczny, decydujmy się też na tego typu oświetlenie. W salonie w stylu tradycyjnym lub glamour możemy pozwolić sobie na bardziej okazałe modele żyrandoli.

Jaki żyrandol będzie pasował do sypialni?

Równie często, co w salonie, żyrandole pojawiają się w sypialniach. Wiszące lampy pięknie prezentują się nad łóżkiem. Jest to dobry pomysł szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na żarówki emitujące ciepłe, przyjemne dla oka światło. Będzie ono działać na lokatorów uspokajająco i kojąco, dzięki czemu wypoczynek w takim pomieszczeniu będzie z pewnością efektywny. Żyrandol może stanowić, obok łóżka, główny element wystroju naszej sypialni. Warto dopasować go do stylu, w jakim urządzone jest całe pomieszczenie.

Czy żyrandol pasuje do łazienki?

Najbardziej popularnym oświetleniem stosowanym w łazience są lampy sufitowe, plafony lub kinkiety. Dość rzadko montuje się w tego typu pomieszczeniach żyrandole, jednak oczywiście nie jest to niemożliwe. Dzięki żyrandolowi nasza łazienka będzie bardzo dobrze oświetlona, co może upiększyć nasze eleganckie pomieszczenie. Warto jednak pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek defektów naszego wnętrza, mocne oświetlenie nie będzie działało na jego korzyść. Przy wyborze żyrandola do łazienki warto pamiętać, aby nie był on zbyt okazały, szczególnie, jeśli nasze wnętrze nie jest duże. Małe pomieszczenie z dużą wiszącą lampą może okazać się przytłaczające dla lokatorów.

 

Dom