Koc przyjazny Twojej skórze, czyli jak wybrać najlepszy koc

Koc przyjazny Twojej skórze, czyli jak wybrać najlepszy koc

Istotnym wskaźnikiem w wyborze idealnego koca jest sposób jego użytkowania. Gdy ma on służyć wyłącznie jako dekoracyjna narzuta w sypialni czy pokoju, wystarczy wybrać lekki model, jak np. koc bawełniany. Idealny będzie utrzymany w neutralnej kolorystyce typu grafit, biel lub czerń. Zupełnie inne cechy posiadają koce, które są wykorzystywane w formie dodatkowego nakrycia na chłodniejszą noc lub w chwilach relaksu. Tutaj bardziej sprawdzą się grubsze produkty, które zapewnią ciepło i komfort. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego koca?

Koc bawełniany, wełniany, akrylowy – rodzaj materiału ma ogromne znaczenie

W czasie poszukiwań idealnego koca należy zwrócić uwagę na to, z czego został stworzony. Koc bawełniany, wełniany oraz akrylowy to najpowszechniejsze rodzaje takiej narzuty. Mimo wszystko najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest koc z mikrofibry, który wyróżnia się wieloma zaletami. Głównie jest on bardzo cienki, co redukuje jego wagę, a w dodatku sprawia, że można go traktować, jako całoroczny model. Tkanina ta posiada również bardzo przydatną właściwość. Otóż w przeciwieństwie do innych materiałów, z których produkowane są koce, nie przyjmuje ona roztoczy i kurzu. Dlatego też zakup koca z mikrofibry wielokrotnie zalecany jest osobom z alergią, gdyż nie wywołuje on podrażnień oraz nie zaognia symptomów uczuleniowych. Ponieważ nie waży on wiele i jest cienki, można go z powodzeniem zabrać w podróż.

Jaki rozmiar koca będzie najbardziej odpowiedni?

Aby koc spełniał swoje zadanie, a więc szczelnie okrywał ciało, chronił łóżko lub kanapę, czy też pozwalał na beztroski relaks na nim, powinien posiadać do tego odpowiednie wymiary. Duże koce (np. 160 × 200 cm) zapewnią wygodę w czasie relaksu na kanapie czy fotelu oraz doskonale sprawdzają się na łóżku jednoosobowym. Mniejsze koce oraz te o nietypowym kształcie są propozycją, która sprawdzi się równie na wyjeździe, w czasie posiłku lub pobytu na basenie czy plaży.

Najlepszymi kocami są te o wysokiej wytrzymałości

Doskonały koc to taki, który skutecznie posłuży nawet przez kilka lat. Bezkonkurencyjny w tym aspekcie okazuje się koc z mikrofibry. Konstrukcja tkaniny, w więc mocny splot z bardzo cienkich nici sprawia, że koc staje się bardzo wytrzymały. Ma to bardzo duże znaczenie, szczególnie gdy celem jest użytkowanie go w pokoju dziecięcym, gdzie przeważnie koce są poddawane licznym eksperymentom i testom.

Dom