Krzesełko do karmienia — od kiedy można stosować i jakie wybrać?

Krzesełko do karmienia — od kiedy można stosować i jakie wybrać?

Krzesełka do karmienia pozwalają na to, aby dziecko uczestniczyło we wspólnych posiłkach wraz z całą rodziną. Najlepsze modele cechują się tym, że zawierają regulowany podnóżek, podłokietniki oraz oparcie i łatwy w czyszczeniu blat. Krzesełko do karmienia to akcesorium, które zaleca się stosować nie wcześniej niż w momencie, kiedy to maluszek ukończy sześć miesięcy. Dodatkowo, decydując się na regulowany model, można mieć pewność, iż posłuży on przez dłuższy czas. Czym trzeba kierować się podczas wyboru krzesełka do karmienia?

Od kiedy można stosować krzesełko do karmienia?

W czasie zakupu krzesełka do karmienia zaleca się zwrócić szczegóły uwagę na funkcjonalne modele, które będzie można wykorzystać przez kilka lat. Regulowane wysokie krzesełka do karmienia powinny być odpowiednio wyposażone, miss przystępną cenę i przyjemny design. Jednak należy pamiętać, iż to nie wystarczy. W foteliku do karmienia niemowlę powinno być bezpieczne — to właśnie ta cecha sprawia, że przed zakupem trzeba sprawdzić działanie obowiązkowych pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa oraz nie rozpoczynać korzystania z tego akcesorium zbyt wcześnie. Krzesełka do karmienia nie są odpowiednie dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 4. miesiąca życia.

Pierwsze krzesełko do karmienia zaleca się kupić w momencie rozszerzania diety maluszka, a więc w okolicach szóstego miesiąca życia. Aby niemowlę było bezpieczne w foteliku, powinno samodzielnie przyjmować pozycję siedzącą. Ma to miejsce zazwyczaj w okolicach 8-9. Miesiąca życia

Krzesełka do karmienia — jakie są godne uwagi?

Krzesełko do karmienia to świetny i niezbędny zakup w przypadku rozpoczęcia rozszerzania diety niemowlaka. Szukając dobrego, funkcjonalnego, a zarazem bezpiecznego krzesełka trzeba zwrócić uwagę na podnóżek, rodzaj siedziska oraz dodatkowe zabezpieczenia. W trakcie zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na takie elementy, jak:

  • Blat — powinien być łatwy do czyszczenia, duży oraz zdejmowany. Ta ostatnia cecha pozwana na umycie go, jak i również przystawienie dziecka do dużego stołu. Co więcej, warto, aby zawierał podwyższone brzegi, dzięki którym jedzenie nie będzie tak często lądować na podłodze.
  • Materiał — na rynku są dostępne krzesełka, które powstały z drewna, plastiku oraz z innych tworzyw sztucznych. O wyborze nie powinny decydować głównie względy estetyczne, ponieważ bardzo ważne są także aspekty praktyczne. Dobre krzesełka do karmienia powinny być łatwe w utrzymaniu czystości — to bardzo istotne, gdyż pozostawione w zakamarkach resztki jedzenia to siedliska bakterii.
  • Siedzisko — nie jest konieczne to, aby było ono miękkie. Ważne jest to, aby cechowało się wygodą oraz odpowiednią szerokością. Dodatkowym atutem jest obecność oparcia. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane, ponieważ ta świadomość pozwoli na szybkie i łatwe wyczyszczenie go.
  • Funkcja składania — składane krzesełko do karmienia nie potrzebuje zbyt dużej ilości miejsca. Gdy jest ono nieużywane, można je złożyć i bez problemu schować.
  • Podnóżek — ten element sprawia, że dziecko będzie siedziało wygodnie, a jego nogi nie będą swobodnie zwisać. Dobrze, aby był on regulowany, gdyż wtedy pozwala na dopasowanie do wzrostu dziecka.
  • Zabezpieczenia-mowa tutaj przede wszystkim o pasach bezpieczeństwa, które są obowiązkowe. Najlepiej, aby by one pięciopunktowe, gdyż wtedy zapobiegają samodzielnemu wyswobodzenie się dziecka oraz chronią przed wypadnięciem.
  • Kółka — element ten sprawia, że krzesełko do karmienia przybiera postać akcesorium o charakterze mobilnym. Istotne, aby dało się je zablokować dla bezpieczeństwa maluszka siedzącego w środku.
Dom Różności