Przewodnik po zaletach depilacji laserowej

Przewodnik po zaletach depilacji laserowej

Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy, które wymagają wcześniejszego odrobiny pracy domowej, tak jest zasada różnych korzyści płynących z depilacji laserowej. Zanim zrobisz to na sobie, najlepiej zważyć opcje i sprawdzić, co pasuje do Ciebie i Twojego typu skóry . Przy całej wystawnej reklamie obiecującej trwałe rozwiązania, zawsze ważne jest, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwymi informacjami na temat procesu, skutków ubocznych i kosztów.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się włosów w ciągu kilku minut, dni, a czasem tygodni. Przyjrzyjmy się kilku łatwo dostępnym opcjom, w których można je usunąć na stałe lub tymczasowo

Skubanie

Jest to proces, w którym możesz użyć narzędzia do usuwania pojedynczych pasm, takich jak pinceta. Jest to dobre, jeśli chcesz usunąć kilka pasm tu i ówdzie na ciele i jest o wiele mniej bolesne niż coś takiego jak laser lub woskowanie, ale nie jest zalecane do stosowania na dużych obszarach i tylko na zarostach, takich jak brwi lub podbródek, w przeciwnym razie ryzykujesz infekcją i uszkodzeniem skóry.

Golenie

Najłatwiejszy i możliwie najszybszy sposób na usunięcie go z nóg, ramion i zarostu (dla niektórych). Ma to jednak pewne długoterminowe skutki. Mogą wystąpić guzki po goleniu (lub rzekome zapalenie pęcherzyków) kontaktowe zapalenie skóry (suchość skóry) lub stan zapalny mieszków włosowych. Jeśli jest to absolutnie konieczne, możesz golić się między innymi zabiegami, takimi jak woskowanie. Ale zawsze zaleca się trzymanie się tylko jednej ciągłej formy leczenia w celu trwałego usunięcia.

Woskowanie

Wosk na gorąco, wosk miękki lub wosk na zimno to popularne rodzaje wosku stosowane podczas zabiegów w salonie. Niektóre oferują dodatkowe opcje, takie jak wosk cukrowy lub wosk owocowy. Można to zrobić samodzielnie, w zaciszu własnego domu, korzystając z zakupionych w sklepie pasków do woskowania. Lub możesz zrobić to w dowolnym salonie kosmetycznym, który oferuje to za pośrednictwem usługi.

Woskowanie może jednak być bolesnym i niechlujnym doświadczeniem. A jeśli nie masz „ twardej skóry ”, możesz jej nie lubić, albo możesz coś przegapić lub się zranić. Zaleca się, aby zrobić to przez profesjonalistę na większych obszarach ciała.

Kremy do depilacji lub depilacji

Te kremy są dostępne w każdej drogerii lub drogerii. Należy zachować ostrożność podczas stosowania tych kremów, ponieważ są one stworzone specjalnie dla poszczególnych obszarów ciała. Nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich. Na przykład nie możesz używać kremu przeznaczonego specjalnie do nóg na twarzy lub okolicach łonowych.

Laserowe usuwanie włosów

Jak wspomniano powyżej, niektóre metody trwają kilka minut, a inne kilka tygodni lub miesięcy. I to jest ta druga opcja. Ta metoda wymaga więcej niż jednego zabiegu, zwykle około 4 do 6 zabiegów w zależności od rodzaju włosów i skóry. Jest to profesjonalnie wykonywane w salonie przez eksperta przy użyciu urządzenia znanego jako terapia światłem BroadBand.

Odbywa się to w wielu renomowanych salonach,  gdzie laser, fasola lub światło są wysyłane w głąb korzeni i spalają lub niszczy cebulkę. Jest kilka zalet tej aplikacji w porównaniu z innymi, na przykład Elektroliza :

Korzyści z depilacji laserowej

To jest bezpieczne: błyski światła laserowego są równomiernie rozprowadzane i wykonywane na pojedynczych pasmach, a nie na wszystkich naraz. Wykorzystuje bardzo łagodną formę promieniowania.

Brak wrastających włosków : przy stosowaniu tego typu metody nie dostaniesz żadnych wrastających włosków, tak jak w przypadku golenia lub czasami woskowania. Zaletą jest to, że laser nie dotyka skóry, ale światło tak, więc ból nie jest tak intensywny.

To „s elastyczne: ponieważ działa na większości typów skóry może być stosowany do większości ludzi, a także jest wykorzystywany zarówno w małych obszarach, jak i większych. Przy pomocy tego rodzaju techniki usuwania można leczyć skóry typu do „V”.

Wzrost włosów jest lżejszy: przy częstych wizytach w salonie może się okazać, że wzrost włosów staje się dużo jaśniejszy pod względem głębi i koloru, podobnie jak nowy wzrost włosów.

Elektroliza: Jak wspomnieliśmy powyżej, możemy spojrzeć na różnicę między tym a depilacją laserową. Electorlysis to rodzaj usuwania za pomocą bardzo cienkiej igły. Ta igła przepuszcza prąd elektryczny przez włosy do mieszka włosowego i można ją wykonać za pomocą:

  • Thermolytic sposób, który wykorzystuje ciepło do zakończenia pęcherzyków.
  • Galwaniczne usuwanie owłosienia, które wykorzystuje substancję chemiczną do zakończenia mieszków włosowych.

Opieka następcza w przypadku każdego zabiegu ma ogromne znaczenie. Jest to jednak proste i można to zrobić za pomocą odpowiedniego przepisanego kremu lub żelu. Salon zapewni Ci go w czasie wykonywania zabiegów. Lub możesz dostać je bez recepty w aptece. Uzyskaj więcej informacji na ten temat w Internecie .

Uroda Zdrowie