Przydatne porady dotyczące zapobiegania słońcu

Przydatne porady dotyczące zapobiegania słońcu

Kiedy mieszkasz w ciepłym stanie, takim jak Gold Coast, wiesz, jak gorąco może być w miesiącach letnich. Nie tylko to, ale ludzie tracą przytomność i czują się ospali z powodu wyczerpania cieplnego. Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody lub nie nosisz odpowiedniego ubrania i chronisz się przed szkodliwymi promieniami słońca, szczególnie w godzinach szczytu od 11 do 15 po południu, możesz cierpieć z powodu niekorzystnych warunków zdrowotnych.

Ten artykuł koncentruje się na tym i przedstawia rozwiązania oraz płynące z nich korzyści, dzięki którym będziesz żył swobodniej nawet pod słońcem. Zapoznaj się z poradą dotyczącą ostrożności w zakresie słońca.

Szkodliwe skutki przedłużonej ekspozycji na słońce

Światło słoneczne jest sposobem, w jaki natura podpowiada nam, że możemy wyjść na zewnątrz i cieszyć się dniem. Ale za dużo tego, tak jak wszystko inne, może być dla ciebie złe. Wiadomo, że promienie słoneczne pomagają złagodzić objawy stanów emocjonalnych, takich jak depresja. Dodatkowo poprawia ogólny nastrój, łagodzi objawy stresu, poprawia sen i dostarcza witaminę D, która ma tak wiele zalet.

Zalecany czas na ekspozycję na słońce, jeśli robisz to codziennie, wynosi do 20 minut. Cokolwiek więcej będzie wymagało użycia kremu przeciwsłonecznego o wysokim SPF, czapek, okularów przeciwsłonecznych i luźnej, ale wytrzymałej odzieży materiałowej, aby chronić ciało. Światło słoneczne może również szkodzić oczom, jeśli nie nosisz okularów przeciwsłonecznych.

Kiedy przebywasz na słońcu przez długi czas i stale każdego dnia, jest kilka rzeczy, które mogą się nie udać, a niektóre z nich obejmują:

Możesz łatwo spowodować uszkodzenie oczu

Zaobserwowano, że promienie UV lub ultrafioletowe uszkadzają tylną część oka lub tak zwaną siatkówkę oczu. To badanie pokazuje te efekty i znaczenie noszenia okularów przeciwsłonecznych.

Wzdłuż rogówki może pojawić się mętny wygląd, który z czasem może się pogorszyć i uniemożliwić wyraźne widzenie. Wiadomo również, że ludzie rozwijają zaćmę, która może powodować niepowodzenie lub niewyraźne widzenie.

Powszechną rzeczą jest udar cieplny

To bardzo znane określenie dla wielu ludzi. Ale dla tych, którzy nie mają pojęcia, udar cieplny nie jest żartem. Jest to drugi etap wyczerpania cieplnego, jeśli zostanie pozostawiony samemu i nie zostanie natychmiast leczony. Gdy temperatura twojego ciała wzrośnie nagle do możliwych 100 stopni Fahrenheita w niektórych przypadkach i trwa to zaledwie 15 minut, może to doprowadzić do tego i potrzebna jest pomoc medyczna.

Objawy obejmują obfite pocenie się, gorącą, suchą skórę, drgawki, utratę przytomności, która powoduje omdlenie (upadek na ziemię), niewyraźną mowę i dezorientację.

Może wywołać raka skóry

Niestety nie jest to gorszy wróg niż słońce. To jedna z gorszych rzeczy, które mogą mieć miejsce przy zbyt dużym nasłonecznieniu. Istnieją również różne typy nowotworów, a mianowicie: czerniak złośliwy, rak płaskonabłonkowy (SCC) i rak podstawnokomórkowy (BCC).

To jednak, w przeciwieństwie do innych skutków ubocznych, ma miejsce w okresie kilku lat, kiedy sprawy zaczynają wyglądać inaczej, kliniki zajmujące się skórą zwykle szukają któregokolwiek z trzech powyższych i cech, które są im najbliższe.

Bardzo ważne jest, aby uważnie obserwować skórę po wyjściu na zewnątrz w upalny dzień. Jeśli zauważysz coś niezwykłego, skontaktuj się z przychodnią lub lekarzem w celu uzyskania dalszych porad. Ważne jest, aby zrobić to natychmiast, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się lub pogorszenia.

Możesz dostać poważne oparzenia słoneczne

Jest to również bardzo częsty efekt uboczny długotrwałej ekspozycji na promienie UV. Jest to bezczelne, ponieważ nie zauważasz efektów od razu i trwa około 5 godzin, zanim zacznie działać. Trzeba z tym bardzo uważać.

Niektórzy ludzie biorą go również w solariach, przebywając w łóżkach pod światłem UV. Objawy obejmują pęcherze, obrzęk stóp i dłoni, zaczerwienienie skóry, po dotknięciu skóra jest bolesna lub tkliwa, mogą również wystąpić nudności, gorączka i dreszcze, znane jako gorączka po oparzeniach słonecznych.

Możesz uzyskać plamy starcze i zmarszczki

Nie wszyscy przejmują się swoją skórą, jeśli chodzi o zmarszczki, ale dla tych, którzy są, zawsze najlepiej jest nosić krem ​​przeciwsłoneczny na całym ciele, w tym na twarzy, i nakładać go ponownie co 2 godziny po ekspozycji.

Słońce może powodować drobne linie lub głębokie zmarszczki na twarzy, jeśli nie będziesz ostrożny. Aby temu zapobiec, jeśli jesteś na wakacjach lub na swoim podwórku, która może blokować do 98% szkodliwych promieni UV, szczególnie jeśli w grę wchodzą Twoje dzieci.

Słońce może uszkodzić kolagen na skórze, przez co staje się delikatną i obwisłą warstwą, która słabnie wraz z wiekiem. W każdym razie Twoja skóra zaczyna być krucha wraz z wiekiem, więc dlaczego miałbyś chcieć jej szkodzić?

Uroda Zdrowie