Różnica między podgrzewaczami a dyfuzorami

Różnica między podgrzewaczami a dyfuzorami

Kiedy próbujesz osiągnąć coś tak prostego, jak nadanie domowi przyjemnego zapachu, może to być odrobinę przytłaczające dzięki licznym opcjom dostępnym w sklepach lub w Internecie. Nie wspominając o tym, że musimy brać pod uwagę środowisko i nasze zdrowie. Zwłaszcza w przypadku wszystkich toksycznych pierwiastków, które są zawarte w niektórych produkowanych komercyjnie świecach; takie jak te wykonane z parafiny i knotów ołowianych. Istnieją różne zasoby na ten temat w Internecie i zdecydowanie istnieją pewne różnice między podgrzewaczami i dyfuzorami.

Wśród popularnych opcji bezpieczniejszych typów są podgrzewacze i dyfuzory, które można znaleźć w Internecie. Nie wydzielają one czarnego dymu ani nie zawierają syntetycznych chemikaliów. Są najbezpieczniejszymi opcjami, jeśli chcesz wypełnić swój dom przyjemnym aromatem. Więc jaka jest różnica między tymi dwoma? Aby uzyskać więcej informacji, przyjrzymy się temu poniżej.

Najpierw przyjrzyjmy się, co jest podobne między tymi dwiema opcjami.

  1. Obie opcje są bezpłomieniowe.
  2. Oba są bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie zawierają syntetycznych chemikaliów ani zanieczyszczeń
  3. W niektórych miejscach świece są zabronione, na przykład gdy mieszkasz w mieszkaniu, w którym obowiązują surowe zasady zakazu otwartego ognia, możesz z łatwością ich używać.
  4. Oba są również dostępne w wielu rodzajach zapachów i aromatów

Przyjrzyjmy się teraz różnicom.

Podgrzewacze do świec

Idea stojąca za tym jest genialna. Zasada działania polega na wykorzystaniu źródła ciepła do topienia bloków wosku lub całych kostek, zwykle określanych jako „wosk stopiony”, które można ciąć zgodnie z rozmiarem urządzenia. To następnie topi go i uwalnia zapach. Nie ma potrzeby zapalania knota, nie ma dymu i zwykle mają silniejszy zapach niż wiele innych rodzajów palących się opcji zapachowych.

Podczas wypalania wosku należy zachować ostrożność, ponieważ może on poparzyć skórę. Dlatego trzymaj wosk z dala od potencjalnych dzieci lub innych osób.

Topiony wosk jest przeznaczony do umieszczania w pobliżu otworów wentylacyjnych, okien lub wentylatorów. Pomaga to wyprzeć zapachy i jest bezpieczne w małych mieszkaniach lub w miejscach, gdzie istnieje ryzyko pożaru. Można je również pozostawić włączone, znacznie dłużej niż świece i roztopić wszelkie ślady wosku do ostatniej kropli, co oznacza brak marnotrawstwa.

Dyfuzory oleju

Kiedy mówimy Dyfuzory olejowe, mamy na myśli pojęcie zbiorcze, które obejmuje wiele różnych opcji. Funkcjonalność jest taka sama, co oznacza spalanie olejku eterycznego i wypieranie drobnych cząstek w powietrze i jest całkowicie bezpieczne, jeśli używasz czystego rodzaju organicznego.   Ale czasami różnica polega na sposobie, w jaki ten aromat jest rozprowadzany z tych olejków.

Najlepsze nie używają bezpośredniego ciepła. Stwierdzono, że podgrzewanie oleju ma tendencję do zmiany zawartych w nim składników chemicznych. W ten sposób czyni go bezużytecznym i nie uzyskuje z niego pełnych korzyści. Chociaż nie oznacza to, że nie ma takich, które nie używają ciepła. Do wyboru są trzy rodzaje.

Dyfuzory ciepła wykorzystują ciepło, a po podgrzaniu oleju para uwalnia aromat. To najszybszy i najdalszy sposób na rozproszenie zapachów. Istnieją również typy ultradźwiękowe, które są mieszanką wody i olejków eterycznych. Te trafiają do misy z małym metalowym dyskiem na dnie, który emituje fale ultradźwiękowe. Pomaga to rozproszyć mgłę z roztworów.

Różne opcje dyfuzorów

Inne opcje obejmują dyfuzory parowania i nebulizatora używane do tych samych celów. Jeden działa poprzez odparowanie cieczy bez ciepła, podczas gdy drugi wykorzystuje sprężone powietrze. Powietrze przepływa przez podobne do wanny urządzenie, które tworzy mgłę, która rozprasza olej w powietrzu.

Ich podwójna zaleta polega na tym, że można ich używać nie tylko do ożywiania zapachów w domu; ale gdy są używane z odpowiednimi podstawowymi substancjami , mogą być również używane do udrażniania zatok i problemów z oddychaniem lub oddychaniem. Można je nawet stosować do zwalczania objawów grypy lub przeziębienia. Niektórzy ludzie używają go nawet, aby pomóc im zasnąć. Podczas pracy używaj odpowiednich olejków, takich jak lawenda do snu lub rozmaryn, aby wyostrzyć swoją koncentrację.

Bez względu na powody, dla których masz jeden z nich, może to tylko poprawić sytuację dla Ciebie i Twojego otoczenia. Mogą również zrobić niesamowite prezenty dla przyjaciół i rodziny. Bez bałaganu i obaw, że palące się świece uwolnią toksyny w powietrzu, można je nawet zostawić w miejscach, w których przebywają dzieci, o ile nie mogą ich dotknąć ani dosięgnąć.

 

Dom