Tencel, Lenzing i inne eko materiały – czy warto mieć je w szafie?

Tencel, Lenzing i inne eko materiały – czy warto mieć je w szafie?

Czy warto rzeczywiście w dzisiejszych czasach stawiać na materiały ekologiczne. Okazuje się, że szafie każdego nowocześnie myślącego człowieka powinny znaleźć się dzianiny eko, bo w ten sposób przyczyniamy się do ochrony środowiska. Są one także bardzo wygodne i oszczędne.

Co będzie dla nas oznaczać zrównoważona moda?

Coraz częściej możemy usłyszeć bardzo różne głosy w gronach najróżniejszych specjalistów mówiący nam o tym, jak bardzo powinniśmy koncentrować się na pozytywnych zjawiskach w modzie. Nie ma już w zasadzie żadnej branży, która nie poruszałaby tematu ekologii. Dbanie o środowisko staje się po prostu koniecznością. Nie jest to już tylko i wyłącznie moda, ponieważ świadomy człowiek doskonale wie, do czego może prowadzić globalne ocieplenie. A jak wiadomo, wciąż jest cała masa producentów, którzy w swoich procesach produkcyjnych stosują rozwiązania bazujące na emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dlatego też coraz częściej koncentrujemy się na produktach takich jak bawełna z recyklingu albo poliamid, czy też poliester lub wełna. Jeżeli więc w ten sposób działasz, to masz pewność, że jesteś na czasie. Zwróćmy uwagę, że nawet projektanci mody zalecają stosowanie właśnie takich produktów jako najbardziej optymalnych. Poinformuje nas o tym zresztą każdy renomowany producent dzianin Łódź jest oczywiście miastem, gdzie zawsze stosowano najróżniejsze rozwiązania włókiennicze. Tu działa cała masa producentów, którzy przestawiają się na ekologiczną odzież. Oczywiście nie zaszkodzi także przed zakupem takich produktów trochę bardziej dokładnie zorientować się posiadanie jakich materiałów wchodzimy.

Czym są tak naprawdę materiały z recyklingu?

O czym jednak tak naprawdę mówimy, jeżeli koncentrujemy się na materiałach z recyklingu? Jeżeli chodzi o bawełnę, to będzie to włókno, które powstaje z produkcyjnych odpadów. Może być także wytwarzane ze zużytej odzieży. W ten sposób ubrania, które lądują na śmietniku, mogą mieć swoje drugie życie. System produkcji wykorzystuje tu mniej wody i energii z zasobów naturalnych. Jeśli zaś chodzi o poliamid, to będzie powstawać z sieci rybackich albo odpadów przemysłowych. Wykorzystuje się tu na przykład zniszczone dywany albo ubrania z nylonu. Poza tym, nie mniej popularny jest poliester z recyklingu. Wiele osób jest zaskoczonych, że wykonuje się taki materiał między innymi z plastikowych butelek, a także innych surowców post-konsumpcyjnych. Popularna jest też oczywiście wełna z recyklingu, która wytwarzana jest ze zużytych wyrobów włókienniczych.

Dom Zakupy